Joi, la Drăganu, s-a disputat întâlnirea dintre AS Drăganu și AS Juventus Bascov, în cadrul Cupei României. Meciul s-a terminat cu victoria celor din Bascov, deși la pauză era 1-1.  Marcatorii celor de la Juventus au fost Tomita Olteanu, Bogdan Petrescu și Marian Ghilencea de 2 ori. ”A fost un meci frumos, ne-am omogenizat bine la această partidă și iată că am reușit să înscriem de 4 ori împotriva unei echipe bătăioase, mai ales că la pauza aveam egal.”, marturiseste Marian.

A S JUVENTUS Bascov este o echipă care activează în Liga 4, cu statut privat, și care chiar dacă nu se bucură de susținere financiară din bani publici, reușește să facă o figură frumoasă. Ca o chestie de amanănunt, este singura echipă din ligile inferioare, din Argeș, care are echipament personalizat cu numărul și numele jucătorului. Finanțatorul ei este Valentin Nedelea, un fost jucător al lui FC Argeș, căruia i s-a alăturat marele fotbalist Mihai Zamfir, antrenorul echipei.