FCSB a câștigat, cu emoții, meciul de la Pitești, împotriva celor de la Fotbal Club Arges Pitesti, din etapa a doua a play-off-ului, scor 3-2.
Golul victoriei a fost reușit de Andrei Dumiter, în minutul 90+3, atacantul intrat în minutul 84, în locul lui Florin Tănase, care a marcat celelalte două goluri ale FCSB, în minutele 38 și 56.
De partea cealaltă, gazdele au punctat prin Șerban și Said, în minutele 44 și 72, ambele reușite din penalty.
Datorită acestui succes, roș-albaștrii au ajuns la cinci puncte în urma liderului CFR Cluj, înaintea pauzei competiționale ocazionate de meciurile echipelor naționale.
Florin Tănase și Octavian Popescu au fost convocați la echipa națională a României, Ștefan Târnovanu și Ianis Stoica la tineret, Risto Radunovic la echipa națională a statului Muntenegru, în timp ce Ovidiu Perianu și Alexandru Musi fac parte din loturile U20, respectiv U18.